Psikolium

Loading

Aldatma / Aldatılma Sorunları

Üçüncü kişi evlilik hastalandığına dair bir sinyaldir.

Birinci ihtimal; kişilerden birinin sahip olduğu kişilik problemini o zamana kadar örttüğü ancak bir noktadan sonra örtünün altına sığmayıp kendini gösterdiği bir problemdir. Değer görmek konusunda bağımlı kişilik bozukluğuna sahip olan kişiler hayatlarında hep birilerinin kendisini onaylamasını, kendisine sürekli değer pompalamasını beklerler. Evlilik belirli bir zaman sonra doğal olarak bir rutine girdiği zaman bu kişiler değerliliğini görecek yeni aynalar ararlar. Aslında aradıkları mutlu bir ilişkiden çok değerliliğini ve birilerini elde edebildiğini kendi kendilerine ispat etmektir.

İkinci ihtimal; evlilik artık o kadar düğüm olmuş ve taraflar için yük haline gelmiştir ki kişiler taşımaktan yoruldukları için uygun bir limana demir atıp dinlenmek, ruhsal bir sükunete kavuşmak isterler. Bu esnada karşılarına çıkacak ikinci bir kişi aslında öyle olmasa bile hastalık içindeki bireye oksijen gibi gelir. Sorun evliliklerindedir, metabolizma çürümüştür, ciğerlerin nefes alması için harici ve geçici bir oksijen tüpü arayışındadır kişi. Bu yeni ilişki de gelecek vaad etmez ama bir teneffüs gibidir.

Bir diğer ihtimal; kişiler eşlerine kendilerini yeniden fark ettirmek için ikinci bir kişiyi kullanmaları ve bu sayede kendilerini eşlerinin gözünde eskisi gibi ilgi odağı olmalarını sağlamaya çalışır.

Bunun gibi sayabileceğimiz pek çok yapı sonuçta 3. kişi sorununu doğurabilir. 3. kişi sorunu her türlü halükarda kangren olmuş bazı yaraların işaretidir. Bazen kişilere evliliklerinin değerini anlama ve onun için çaba sarfetmeleri adına iyi bir fırsat sağlarken bazense çözülmez ve yürümez bir evliliğin habercisi olabilir. Bu ikisi arasındaki farkı anlamak, diğer eşte bıraktığı ağır sanıcıyı dindirmek ve sağlıklı düşünmesini sağlamak ve düzelebilecek bir evlilikse çarenin adımlarını planlamak ancak profesyonel bir destekle olabilir. Kişiler bu ağır sancılı dönemde değil problemin kaynağını anlamak, önlerini bile göremezler. Kişinin öncelikle bu sağlıksız durumdan çıkarılması ve evliliğini ya tedavi etmesi ya da evliliğiyle vedalaşması gerektiğinden emin hale gelmesi gerekir. Bütün dünyada 3. kişi sorunları benzer etkileri doğurur  ve profesyonel destek alınmadıkça kaybedilen kan bir noktadan sonra yerine konamaz olur.

Whatsapp Danışma
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım