Psikolium

Loading

Seks Düşkünlüğü

Evliliklerin bitmesine neden olan, maddi- manevi hayatta tutunmayı zorlaştıran seks bağımlılığı hastalığı en çok New York’luları etkiliyor. ABD’de seks bağımlılarının nüfusa oranı %3 iken, New York’ta bu oran %8.

Cinsel bağımlılığın salgın halini aldığı New York’ta, yarım milyondan fazla erkek ve kadın seks bağımlılığının pençesinde. Uzmanlar, özellikle İnternet’teki pornografinin, sıradan insanları seks düşkünü haline getirdiğini ve çoğunun bu konuda yardım almayı düşünmediğini belirterek, bu durumun ciddi bir endişe yarattığını kaydediyorlar. New York’ta yapılan bir araştırma sonucunda, New York’ta seks bağımlılarının oranı yüzde 8 olarak saptandı. Bu rakamı endişe verici olarak gören ABD Ulusal Seks Bağımlılığını Önleme Kurulu Başkanı Sharon O’Hara, bu hastalığa yakalananların seksi, yaşamın stres ve endişelerinden anlık bir kaçış olarak gördüklerini, stresle başetmek için arkadaşlarıyla veya sevdikleriyle konuşmak gibi olağan kanalları kullanmak yerine bu yönteme başvurduklarını belirtiyor. New York’taki seks bağımlılarını tedavi etmek amacıyla bir de program oluşturulmuş durumda. New York eyaletinde 4 bin ile 6 bin üyesi bulunan program uyarınca Manhattan’ın 7 ayrı bölgesinde haftada bir gün toplantı yapılıyor. Uzmanlar bu toplantılara katılanların büyük çoğunluğunu evli erkeklerin oluşturduğunu belirtiyorlar.

Evimin kredisini bile sekse harcadım!

Seks bağımlılığından kurtulmak isteyenlere yönelik olarak düzenlenen toplantılara düzenli katılanlardan ‘Cody’ lakaplı genç bir erkek, seks bağımlılığının evliliğini mahvettiğini ve tüm maddi birikimini yok ettiğini söylüyor. Tüm parasını fahişelere, seks kulüplerine harcadığını belirten Cody, ‘İki haftada evimizin kredi ödemesi olan 20 bin doları harcadım. Şimdi yaptığımdan utanıyorum’ diye konuşuyor. ABD’nin beyzbol yıldızlarından eski New York Yankees ve Boston Red Sox oyuncusu Wade Boggs, aktris Halle Berry’nin eski eşi Eric Benet’in yanı sıra birçok ünlünün de seks bağımlılığından dolayı tedavi olmanın yollarını aradıkları belirtiliyor.

Tedavisi imkansız değil!

Hiperseksüalitenin tedavisi zordur ama imkansız değildir. İlk aşamada böyle bir sorununuz olduğunu kabul etmeniz, çok güvendiğiniz bir arkadaşınıza veya aile yakınınıza bu sorununuzu açmanız ve destek istemeniz çok önemlidir. İkinci aşamada ise cinsel terapi almak için iyi bir cinsel terapiste başvurmanız gerekir. Cinsel terapi sürecinde dengeli bir ruh haline ulaşmanız ve yaşadığınız sıkıntıları giderebilmek için birtakım ilaçlar kullanmanız gerekebilir.

Whatsapp Danışma
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım