Psikolium

Loading

Boşanma Kararsızlığı

Kiminle evli olduğunuz hayatınızı her anlamda etkileyen bir durumdur. Her gün gördüğünüz, aynı evi paylaştığınız, aynı hayatı paylaştığınız hatta beraber yeni bir hayat yarattığınız kişidir eşiniz. Mutlu bir evlilik sizi sadece mutlu etmekle kalmaz, zorluklarla da daha rahat baş edebilmenizi sağlar.

Ancak evliliğin pozitif taraflarından çok negatif taraflarının ağır basmaya başlaması ile sırtınızda bir yük taşımaya başlarsınız. Evde, işte, sosyal hayatta bile mutlu olmanızı engeller bu yük. Birlikte savaşır ve sorunları çözmeye çalışırsınız. Bazen çözülür bu sorunlar bazen daha da büyür. Profosyonel bir yardım ihtiyacı için danışmanlık almaya karar verdiğinizde. Bu yükü birlikte masaya yatırırız. İçinden nelerin çıktığına, hangi davranışların bu yükü ağırlaştırdığına bakarız. Üzgünlükler, kırgınlıklar, ilgisizlik, aldatma, sevgisizlik, şiddet, bağımlılık, iletişimsizlik…. Daha birçok şey çıkabilir içinden. Birlikte çözmeye çalışırız hepsini teker teker.

Evliliği bitirme kararı vermek zordur. Toplumsal kurallar, yalnız kalma korkusu, çocukların mutluluğu, aileye ve yakın çevreye durumu anlatmanın zorluğu, alışkanlıklar… Bu yüzden çiftler başlarda kurtarmak için çabalarlar. Bunun için sağlıklı bir iletişim kurulduğunda ve sevgi yeniden canlandığında başarılı da olabilirler. Ancak bazı durumlarda dönüşü yoktur birliktelik bitmiştir ve boşa çaba sarf etmek sizi daha da yorabilir. Bu sancılı dönemde herkesin desteğe ve üçüncü bir göze ihtiyacı olur. Çiftlere tavsiyemiz boşanma kararı vermeden önce profosyonel bir yardım almaları. BU karar aşamasında öncelik verdiğimiz konu bireylerin mutluluğudur. Yollarının bundan sonrasında nasıl mutlu olacaklarına karar verdiklerinde de. İlişkiyi kuvvetlendirmek adına, ya da boşanma sürecinde bireysel destek adına görüşmeye devam edebiliriz.

Whatsapp Danışma
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım